Voeding bij thuis- en uitwedstrijden

donderdag 30 juli 2015

Vorig seizoen voorzag de club na iedere thuiswedstrijd boterhammen en water voor onze spelers. Wij stelden week na week vast dat niet iedereen het wit brood en het gekozen beleg lustte. In die mate zelfs dat velen onder onze spelers zelf zelf hun lunchpakket mee brachten naar de club. Er bleef wekelijks veel brood onaangeroerd liggen, wat natuurlijk nooit de bedoeling kan zijn. De mateloze inspanningen van onze kantine medewerkers om telkens opnieuw brood en beleg op tafel te toveren, werden dus ook onvoldoende beloond. Deze twee argumenten samen deden ons inzien dat onze gekozen formule niet de juiste bleek.

Het is en blijft natuurlijk belangrijk dat de energievoorraden worden her aangevuld en ook het vochtverlies wordt gecompenseerd. Daarom kozen we ervoor om onze gewoonte bij de uitwedstrijden (meenemen van gezond lunchpakket) door te trekken naar onze thuiswedstrijden. We vragen dan ook aan onze spelers om zich wekelijks te voorzien te zijn van een gezond lunchpakket (bij uit- en thuiswedstrijden). De club zelf voorziet bij elke thuiswedstrijd voor iedere speler een chocomelk in bric (een ideale drink als recuperatie na een inspanning). Kortom: we blijven na IEDERE wedstrijd samen in groep een gezond lunchpakket nuttigen ifv herstelling na een inspanning.

Enkele vb die goed zijn:

Wit brood of beschuit (geen suikerbrood, boterkoeken e.d. wegens teveel vet) , Confituur, honing, stroop, Banaan, Kipfilet, kalkoenfilet, paardenfilet, ontvette ham (geen bereidingen zoals filet Americain, vleessalade, paté), Tonijn, andere vaste vissoorten, tomaten-, wortel-, pompoen-, heldere groentensoep met brood of beschuit, 150 gram mager vlees of vis geroosterd, gekookt, gestoomd of met magere vetstoffen, Gekookte aardappelen, rijst, deegwaren, Venkel, wortelen, witloof, spinazi, broccoli, ananas, fruitsla, magere yoghurt, rijstpap, water, vruchtensap, magere melk

Meer info en richtlijnen omtrent gezonde voeding krijgen jullie alvast mee tijdens “gezond ontbijt”

Alvast bedankt voor jullie bijdrage inzake de juiste life style!